Komentowana treść: OnyxSoft - nowości
[#1] Re: OnyxSoft - nowości
Chciałem tylko dodać, że Annotate doczekał się również wersji MOSowej. Do pobrania na http://morphos-files.net/.

Czy ktoś z szanownych mosowiczów używa tego programu? Jestem ciekaw jak się sprawuje a najbardziej tego czy ma syntax highlighting dla Phytona?
[#2] Re: OnyxSoft - nowości

@Zbysiuk, post #1

Na oko spisuje się jako tako, ale konieczność instalowania ClassActa suxx. Poza tym ma mało przydatny w praktyce sposób zwijania paragrafów, który prowadzi do uszkodzenia tekstu, jeżeli zapiszemy go w momencie, gdy paragrafy są zwinięte.
[#3] Re: OnyxSoft - nowości
Niestety wiele programów napisanych niby pod OS4.0 pod tym systemem nie działa poprawnie lub w ogóle. Przykładem jest Annotate (który uruchamia się jednak nie działa poprawnie) jak również co mnie bardzo zaskoczyło playery muzyki oparte na XMP, które nie radzą sobie z odtwarzaniem muzyki na Pauli. Wymaganiem jest OS4.0, jednak bez systemu OS4.1 raczej obejść się nie da. Podejrzewam, że przyczyną jest to, że te programy rozwijane są na Amigach One... Oczywiście są też programy, które dobrze działają na OS4.0. Na przykład klasyczny CygnusED, który przede wszystkim dobrze spełnia swoją rolę edytora tekstu i ma mnóstwo opcji, jednak otwiera ekran z niewieloma kolorami w klasycznym amigowym klimacie. Atari800 działa dobrze choć ma problemy z klawiaturą. Obecnie programuję na Amidze 1200 pod OS4.0 i napisałem już program do odtwarzania modułów MED i Mod który dobrze zadziała również pod Paulą i, dzięki pomocy pewnym osobom, co mnie bardzo cieszy, również na sprzęcie gdzie zainstalowany jest OS4.1. Troszkę mnie niepokoi, że OS4.0 jest już praktycznie nie wspomagany, z jednej strony przez stanowisko Hyperionu, a z drugiej strony właśnie przez to, że programiści w ogromnej większości piszą na A1. Mnie niestety pieniędzy na A1 brakuje. Tak czy inaczej plusem jest chyba tylko to, że dzięki Amidze 1200 mogę swoje programy pisać zarówno pod OS4.0 jak i klasyczny system 1.x-3.x.

Ostatnia edycja: 01.11.09 15:47:27
[#4] Re: OnyxSoft - nowości

@Minniat, post #3

Mnie niestety pieniędzy na A1 brakuje.

Zawsze pozostaje Mac mini i MorphOS... Sprzęt + rejestracja MorphOS-a wychodzi taniej.
[#5] Re: OnyxSoft - nowości

@Grzegorz Kraszewski, post #4

Bardzo interesujące rozwiązanie. Ja w czasach gdy wychodziły jeszcze papierowe pisma amigowe czytałem o MorphOSie jako zamienniku Workbencha i tylko tyle z tego okresu pamiętam (obok SCALOSa). Chyba ściągnę wersję MorphOSa dla Amigi 1200 i zapoznam się z nim, bo wiem że jest to system operacyjny pełnymi garściami czerpiący z klasycznego systemu amigowego i mógłby się stać kolejną platformą amigową, na której bym pracował.

Ostatnia edycja: 01.11.09 17:39:41
[#6] Re: OnyxSoft - nowości

@Grzegorz Kraszewski, post #4

I dzięki temu tandemowi będzie mógł pisać programy działające na OS 3.x i 4.x i mieć pewność że program zadziała na tych systemach? A o tym pisze w ostatnim zdaniu. Jako alternatywa i możliwość pisania na nowy system to tak z tym się zgodzę.
[#7] Re: OnyxSoft - nowości

@TomK, post #6

Do testowania na AmigaOS 3 ma Amigę 1200. Nie każdy program musi mieć wersję pod AmigaOS 4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem